Chci prodat / Chci koupit
Hlídací pes Poptávky

Statistiky cen bytů v jednotlivých okresech České republiky

Nabízíme vám unikatní propočet průměrných cen bytů prezentovaných na realitních portálech www.realitymorava.cz a www.realitycechy.cz.

Vytvořeno 24. 07. 2017.

Novinky

Statistiky cen bytů v jednotlivých okresech České republiky 24. 07. 2017

Nabízíme vám unikatní propočet průměrných cen bytů prezentovaných na realitních portálech www.realitymorava.cz a www.realitycechy.cz.

Čtěte více »

Emoce při prodeji, nebo koupi nemovitosti jsou velmi zásadní a mohou ovlivnit cenu. 23. 06. 2017

Málokterá oblast lidského konání je tolik svázaná s emocemi jako bydlení. Nemovitost, kterou kupujeme, se nám musí líbit, což je nejen záležitost vkusu a praktických potřeb, ale i těžko specifikovatelného citového pohnutí.

 

Čtěte více »

Nemovitosti a daň z příjmů. 06. 04. 2017

Velmi často dostáváme od klientů dotaz ohledně daně z příjmů při prodeji nemovitosti z dědictví a nebo darované nemovitosti. Níže přikládáme výklad této problematiky.

Čtěte více »

Přiznání k dani z nemovitých věcí 2017. 05. 01. 2017

Přiznání k dani z nemovitých věcí (dříve daň z nemovitostí) za rok 2017 se podává nejpozději do 31. ledna 2017. Povinnost se týká každého, kdo v roce 2016 získal do vlastnictví nemovitost a vlastní jí také 1. ledna 2017. Nezáleží na tom, jestli ji koupil, nebo dostal darem. Platba daně, bude vyměřena se splatností do konce května 2017.

Čtěte více »

Daň platí kupující a přes to „nejede vlak“ 01. 11. 2016

1.10.2016  dochází  k zásadní změně při platbě daně z nabytí nemovitosti. 
Česko bylo jeden z mála států, kde daň při prodeji nemovitosti hradil prodávající.
Nyní se tedy jedná spíše o narovnání jakéhosi standardu, byť se to mnohým z nás nelíbí.

Čtěte více »

Daň z nabytí nemovitosti - co by jste měli vědět ? 23. 08. 2016

Od 1.11.2016 se mění Zákon o dani z nabytí nemovitosti a to zákoným optařením Senátu 340/2013 Sb. Výše daně zůstává zachována a to ve výši 4%. Změny:

Čtěte více »

5 bodů, které by neměly chybět v nájemní smlouvě. 12. 05. 2016

Ve smlouvě si dále můžete definovat, co uznáte za vhodné. Nesmí to však porušovat zákon, dobré mravy či veřejný pořádek. Jestliže si chcete být opravdu jistí, že vám předložená smlouva obsahuje vše, co má, projděte si příslušné paragrafy občanského zákoníku. Nevíte si s nájemní smlouvou kontaktujte nás stepanka@rk-sedlacek, naši odborníci za vás všechny náležitosti nájemní smlouvy ohlídají.

Čtěte více »

Od 1. dubna se nic nemění: daň z nabytí nemovitosti může platit kupující i prodávající. 22. 03. 2016

Kupující bude mít povinnost platby daně z nemovitých věcí nejdříve od 1. července 2016 .

Čtěte více »

Daň z nemovitých věcí 2016. 28. 01. 2016

Zatímco na platbu daně z nemovitých věcí je ještě čas, tak  přiznání je potřeba odevzdat do konce ledna. Podávat přiznání k dani z nemovitosti nemusízdaleka každý. Koho se to týká? Jaké kroky podniknout, aby bylo přiznánířádně odevzdáno?

Čtěte více »

Nové vymezení pojmů pro údržbu a opravy bytů v nájmech. 06. 01. 2016

Úpravy  ve vymezení pojmů- běžná údržba a drobné úpravy související s užíváním bytu.

Čtěte více »

Daň z nabytí nemovité věci bude platit kupující. 03. 11. 2015

Vláda ve středu 5. října 2015 schválila návrh zákona, kterým se mění daň z nabytí nemovitosti. Hlavní navržená změna spočívá ve sjednocení osoby poplatníka daně v osobě nabyvatele (tedy nejčastěji kupujícího). Dnes přitom většinou daň odváděl převodce. Ač novela cílí k menší administrativě, podle odborníků může rozkolísat trh a vnést zmatek do již uzavřených smluv.

Čtěte více »

Realitní kancelář ANO či NE? 01. 09. 2015

Dovedu si nyní – po přečtení nadpisu a otázky v něm – představit striktně odmítavou reakci řady lidí. Nicméně odpověď na tuto otázku zase tak jednoduchá není. K tomu je třeba alespoň elementární znalost věci. Tu však řada prodávajících postrádá či spíše podceňuje. Zkusme se tedy zamyslet nad tím co všechno majitele nemovitosti při jejím prodeji čeká.

Čtěte více »

Začíná platit novela zákona o hospodaření s energií. Zpřesňuje povinnosti pro energetické průkazy při prodeji nemovitostí. 29. 07. 2015

Od 1. července 2015 začíná platit novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií. Přinese změny například v průkazech energetické náročnosti pro prodávané budovy a pomůže zjednodušit program Nová zelená úsporám.
 

Čtěte více »

Od ledna bude platit přísnější definice stavební parcely. Některé pozemky výrazně podraží 27. 06. 2015

Budoucí kupci parcel pro stavbu domu by neměli s výběrem otálet. Od ledna 2016 se cena pozemků, v jejichž okolí jsou vedené inženýrské sítě, zdraží až o pětinu. Nově bude takový pozemek zatížen daní z přidané hodnoty. Stejně jako pozemky, které tvoří jeden funkční celek se stavbou. Tudíž 21% DPH zaplatí prodejce například i za zahrady.

Čtěte více »

Předávací protokol: Chrání nájemce i vlastníka bytu 18. 05. 2015

Předávací protokol podrobně definuje stav reality při předávání do nájmu. Vlastník nemovitosti i nájemce mohou sepsáním tohoto dokumentu předejít mnoha sporům. Ačkoliv se mohou zdát vztahy z obou zúčastněných stran ideální, vše se může při výpovědi změnit. Potom vzniknou při absenci předávacího protokolu dohady především o vrácení kauce či nahrazení škod na bytě.

Čtěte více »